ALIŞ : 6.7846 | SATIŞ : 6.8118 | ALIŞ : 6.2608 | SATIŞ : 6.3497
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
KESKİNOĞLU’NUN YENİ FABRİKASINI BAKAR EKER AÇTI 31.10.2013
 
 

Keskinoğlu Şirketler Grubu'nun Manisa'nın Akhisar İlçesi Rahmiye Köyü'ndeki yumurta üretim tesisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in katıldığı törenle hizmete açıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'in katılımıyla gerçekleştirilen törende, Keskinoğlu'nun Rahmiye Yumurta Üretim Tesisi ile Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Keskinoğlu İlköğretim Okulu ve Kırkağaç Anaokulu'nun toplu açılışları yapıldı. Açılış törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı katıldı.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 350 bin metrekare açık alana sahip, Avrupa Birliği normlarına uygun 11 kümesten oluşan tesislerin devreye girmesiyle Keskinoğlu'nun günlük yumurta üretimi 4 milyona ulaştı. 350 bin metrekarelik araziye kurulan tesiste yaklaşık 125 kişiye istihdam sağlayan Keskinoğlu'nun toplam personel sayısı 4 bini bulacak. Yeni yatırımıyla Türkiye'de toplam yumurta üretimindeki payını yüzde 8 üzerine çıkaracak olan Keskinoğlu'nun perakende yumurta pazarındaki payının yüzde 70'i aşacağı bildirildi.

Akhisar'a bağlı Rahmiye köyünde yapılan tesis açılışında ilk olarak söz alan Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu; Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladıklarını ve dünyada 70 ülkede ticaret yaptıklarını kaydetti. Manisa Valisi Abdurrahman Savaş da; "Ülkemiz, Cumhuriyetin 100. yılı için bir adım daha atmıştır. Üreticiler içerisinde en büyük gayreti sağlayan şirketimiz Keskinoğlu'dur. Bu maksatla Manisa'daki ticaret gelişimi sayesinde ilimiz 100. yıla büyük katkı sağlayacaktır" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bugün bir kez daha Keskinoğlu'na ait önemli bir tavukçuluk ve yumurtacılık tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Keskinoğlu'nun 50. yılını kutlarken bugün yine önemli bir tesisin açılışını yapıyoruz. Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 90. yılını dün coşkuyla kutladık, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Bu zaman içerisinde Cumhuriyet büyük kazanımlar elde etti. Milletimiz gelişme ve kalkınma yolunda önemli mesafeler kaydetti. Burada millet olarak iftihar edeceğimiz gelişmeler yaşandı. Bir kez daha hepimizin göğsünü kabartan eminim dünyadaki bir çok siyasetçiye gıpta ile baktıran Türkiye büyük bir eserin, Marmaray'ın açılışını yaptı. 150 yıl önce kurulan bir hayalin gerçekleşmesine tanık olduk. Milletimiz birçok alanda gerek alt gerek üst yapı, gerek ekonomik, sosyal projeleri bir bir hayata geçiriyor."

TARİHİ REKOR KIRDIK

Türkiye'nin geleceğe büyük umutla daha büyük azim ve kararlılıkla ilerlediğini anlatan Eker, şunları söyledi: "Gelişmiş ülkeler arasında yerini almaya başlamıştır. Bütün yapılan bu çalışmalar içerisinde tarım sektörü de önemli yol kat etti. Son 10 yıl içerisinde hazırlanan strateji uygulanan politika ve hayata geçirilen projelerle Türkiye'de tarım sektörü 23 milyar dolarlık hasılata çıkmıştır. Bu da milletçe iftihar edeceğimiz bir durumdur. Artık 62 milyar dolarlık para hasıla elde ediyoruz. Dünyada 11'den 7. sıraya, Avrupa'da ise 4'den birinci ülke haline geldik. Bu yıl üç önemli üründe ithalatçıydı 10 sene önce, bu sene 3 üründe de tarihin rekorlarını kırdık, 2013 yılında 22 milyon ton ile Türkiye tarihinin en büyük buğday rekoltesine ulaştık, tarihin en büyük 6 milyon ton mısır rekoltesine ulaştık. 900 bin ton çeltik pirinç ile Türkiye Cumhuriyeti tarihinin rekoru kırıldı. Tavukçuluk sektöründeki gelişme ve Keskinoğlu bunda da büyük katkı sağlamıştır, kanatlı et üretimindeki 700 bin tondan 1 milyon 700 bin tona çıkmıştır. Bu da olağanüstü bir büyümedir. Bu üretimi gerçekleştiren ve bu alandaki emeği geçen tüm çalışanlara ve emekçilere huzurunuzda teşekkür ediyorum."

Cumhuriyetimizin 90. yılı gibi dönüm noktalarında iyi muhasebe yapmak gerektiğini anlatan Eker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye, 50 ülkeye kanatlı et ihraç etmektedir. Damızlık ve Kuluçka Yumurta ihracatında da 2012 yılında 4 milyar dolarlık ihracatımız var. Politika itibari ile yaptığımız değişiklik büyük gelişmelere sahne olmuştur. Devlet destekli Tarım Sigortasının hayata geçmesi ile 2006 yılından bu yana kadar 4 milyon liralık destek sağlanmıştır. Dünya üretimi gelişimi arttıkça, öbür tarafta da açılığın pençesinde yaşayan insanlar var. Bunun için gıda üretimi noktasındaki gelişimimiz ve küresel etkimiz çok önemlidir. Küresel açlıkla mücadeleye de katkımız devam etmektedir." 

Günün anısına Keskinoğlu Şirketler Grubu yönetim kurulu üyesi Fevzi Keskinoğlu, Bakan Eker'e plaket takdim etti. Tesis açılışının ardından Bakan ve ekibi Keskinoğlu Şirketler grubuna ait eski model araçların yer aldığı müzeyi ziyaret etti.

EĞİTİME DESTEK

Eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projeleri arasında yüzlerce öğrenciye burs vermek ve üniversitelere AR-GE laboratuvarları gibi çeşitli girişimleri olan Keskinoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'na ilkini 1995 yılında bağışladığı İsmail Keskinoğlu İlköğretim Okulu, ikincisini 2004 yılında bağışladığı Zeliha Keskinoğlu İlköğretim Okulu'ndan sonra 3 eğitim yuvasını daha çocukların hizmetine sundu. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'in konuşmasıyla resmi açılışları toplu olarak gerçekleştirilen Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Keskinoğlu İlköğretim Okulu ve Kırkağaç Keskinoğlu Anaokulu'nda toplam bin 330 öğrenci eğitim görüyor.

Akhisar Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen açılış töreninde ilk olarak Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri yer aldı. İHA

Okuma Sayısı : 2198     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


24-9   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com